Organizacja pożytku publicznego  
 
program do pit - darmowy

Archiwum

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Bogdan Borusewicz, Marszałek Senatu, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Międzyrządowymi wystosował z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzenia do wszystkich ochotników wolontariuszy. czytaj...

Zarząd i Rada Fundatorów Fundacji "dla dobra dziecka" przyłączają się do tych życzeń i z całego serca dziękują wszystkim naszym ochotnikom, bez których dotychczasowa działalność nie byłaby możliwa. Gdyby nie bezinteresowne wsparcie prawników, nauczycieli-związkowców, informatyków, przedsiębiorców, fotografików, ludzi świata reklamy, nasza pomoc potrzebującym byłaby znacznie ograniczona.
DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY WYBORU WARTOŚCI W PAŃSTWA ŻYCIU.

Prezes Zarządu
Hanna Matulka

Przewodniczący Rady
Jacek BobrowskiKażdy może zostać pomocnikiem Św. Mikołaja


Szanowni Państwo,

Jedna z najstarszych firm cukierniczych w Polsce za pośrednictwem Fundacji "Wawel z Rodziną" organizuje akcję "Zostań pomocnikiem św. Mikołaja". Żeby pomóc dzieciom z Domów Dziecka, którymi m.in. opiekuje się nasza Fundacja, wejdź na str. www.wawel.com.pl i zagłosuj na:


- Dom Dziecka w Kowalewie. Kowalewo Dąbrowa;
- Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny ul. Piłsudskiego 22, Józefów-Michalin

Jedno Wasze kliknięcie, a przyczynicie się Państwo do tego, że w/w placówki dostana zimowe zestawy sportowe, w skład których wejdą sanki, jabłuszka na śnieg, plecaki, kamizelki, gry planszowe i słodycze.

Dziękujemy za wsparcie.Świat jest pełen szlachetnych ludzi,

czego dowodem jest liczba nadesłanych do nas bezinteresownie prac artystów fotografików. Chcemy wyrazić nasz szczery podziw dla wszystkich, którzy bez zbędnej zwłoki są gotowi ofiarować swoją pracę i czas, aby pomóc komuś, kto w danej chwili jest w potrzebie. O akcji "dzieci – dzieciom" i powstającym na 2010 rok kalendarzu, będziemy informować Państwa na bieżąco. Teraz proponujemy zapoznać się z naszymi darczyńcami oraz z galerią wybranych zdjęć.
Fot. Dorota Kałużyńska Fot. Małgorzata Wielicka Fot. Marcin Mozert
Fot. Rafał Meszka Fot. Robert Rudnik Fot. Diana Domin

Ponadto informujemy Państwa, że patronat medialny objęły dwa serwisy internetowe: www.fashiondoctors.pl oraz www.modowo.pl


   galeria...Mieszkanie dla Judyty i Amelki


Szanowni Państwo,

Dziękujemy za miłe słowa wsparcia i deklaracje ze strony fotografów. Z góry też dziękujemy za każde przekazane zdjęcie „dzieci dzieciom”.

Każdą uzyskaną złotówkę przeznaczymy na wyposażenie pierwszego mieszkania Judyty i Amelki. Na zdjęciu prezentujemy jej mieszkanie, które otrzymała z urzędu miasta przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Warszawa Targówek. Na podłodze już jest położone linoleum, ściany są odnowione i wstawione nowe okna. (zdjęcie Amelki i Judyty)

Młodzi graficy przygotowują projekt zagospodarowania mieszkania, które wygląda jak na załączonym planie. Będziemy zwracać się do firm meblarskich z prośbą o wsparcie, być może uda nam się uzyskać część mebli bezpłatnie lub z dużym rabatem. (plan)

Hanna Matulka

Wydajemy kalendarz na 2010 rok


Fundacja dla dobra dziecka zaprasza wszystkich fotografów do współpracy. Apel kierowany jest do fotografów - profesjonalistów i amatorów, by przekazali bezpłatnie jedno zdjęcie na temat "dzieci dzieciom". Na zdjęcia Fundacja czeka do 16 listopada 2009 roku. Zdjęcie to zostanie wystawione w butiku FashionDoctors.pl do sprzedaży za cenę od 50 pln/zdjęcie. To samo zdjęcie może zostać wykorzystane w specjalnie opracowywanym kalendarzu na 2010 rok. Strona graficzna będzie przygotowana po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń.

Fundacja dla dobra dziecka pragnie wydać okolicznościowy kalendarz, który następnie będzie przekazany wszystkim obecnym darczyńcom bezpłatnie oraz wystawiony na sprzedaż. Zebrane w ten sposób fundusze zasilą konto Fundacji i zostaną przeznaczone na zakup mebli do pierwszego mieszkania naszej podopiecznej Judyty i jej małej córeczki Amelki. Szacujemy, że kwota jaka potrzebna jest, aby Judyta i jej córka spędziły nadchodzące święta w wymarzonym mieszkaniu, wynosi około 5.000,00 zł.


   więcej...Fundacja dla Dobra Dziecka wspiera inicjatywę edukacyjną Philipsa


Fundacja dla Dobra Dziecka objęła patronat honorowy nad międzynarodową akcją edukacyjną, której celem jest propagowanie praktycznej wiedzy pomagającej ratować życie, dzięki przywracaniu prawidłowej akcji serca. Akcja została zainicjowana przez koncern Philips, a jednym z elementów programu jest serwis internetowy www.savelives.eu.


   więcej...II Bieg Dobrej Woli przeszedł już do historii.

Statuetki, medale i nagrody zostały wręczone.Dzięki uczestnictwu w biegu dzieci i młodzieży "dobrej woli" mogliśmy spełnić marzenia Dawida, który od niedzieli 31 maja 2009 roku będzie jeździł nowym, aktywnym wózkiem inwalidzkim, a młodzi sportowcy z Uczniowskiego Akrobatycznego Klubu Sportowego, będą reprezentować swój klub w jednakowych koszulkach z logiem na plecach.

   więcej...25 kwietnia 2009 roku stanęli na ślubnym kobiercu Państwo Lidia i Łukasz Niestoruk


W tym najpiękniejszym dniu w życiu, zarówno Państwo młodzi, jak i ich szanowni goście, pomyśleli o najmłodszych. Zamiast kwiatów uczestnicy uroczystości przynieśli w darze zabawki, słodycze, książeczki, gry, przybory szkolne, które młodzi małżonkowie podarowali naszej Fundacji.
Taki gest to bardzo dobra wróżba na przyszłość. Dobro zawsze wraca.
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszystkie otrzymane przedmioty trafią do rąk najmłodszych z domów dziecka w Kowalewie, w Płońsku i Główczycach podczas wspólnej zabawy 6 czerwca w Domu Dziecka w Kowalewie k/Mławy.
W imieniu dzieci i Zarządu Fundacji serdecznie dziękujemy i życzymy z całego serca wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!!8 maja 2009 roku do Domu Dziecka w Kowalewie przyjechał na spotkanie z dziećmi Iwan Komarenko.


Wizyta gwiazdy była bardzo oczekiwana przez dzieci, które z wypiekami na twarzy i przygotowanymi do autografów kartkami czekały na gościa. Artysta po wykonaniu kilku utworów, złożeniu kilkudziesięciu autografów i pozowaniu do niezliczonej ilości zdjęć, zwiedził dom dziecka i rozmawiał z jego wychowankami.
Iwan Komarenko to bardzo skromny, ciepły i niezwykle wrażliwy człowiek. Jego pobyt w Domu Dziecka był wspaniałym prezentem dla dzieci z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka.DZIECI - DZIECIOM

II Warszawski Bieg Dobrej Woli


W niedzielę 31 maja 2009 roku, odbędzie się II Warszawski Bieg Dobrej Woli w Parku Szymańskiego i Sowińskiego w Warszawie. Każdy uczestnik biegu, poprzez opłacenie symbolicznego wpisowego, powiększa fundusz celowy. Zgromadzone środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla członków jednego z wolskich szkolnych klubów sportowych.

   więcej...
Regulamin Biegu   List od władz organizatorów   List do dyrektorów szkółPodziękowania


Początek roku to czas refleksji i bilansu dokonań minionego okresu.
W 2008 roku udało nam się pomóc kilkunastu rodzinom, sprawić, aby na buźkach dzieci z 3 mazowieckich domów dziecka częściej gościł uśmiech i by wakacje dały im radość i odpoczynek, Mikołaj uszczęśliwił 45 dzieci z DD w Kowalewie, a do kilku placówek opiekuńczo-wychowawczych na Mazowszu trafiły dary w postaci wyposażenia wnętrz.
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniali ludzie, którzy jako wolontariusze pomagają naszej Fundacji.
W tym miejscu Zarząd i Rada Fundacji bardzo serdecznie dziękują za wielki wkład pracy, gorące serce, zaangażowanie i bezinteresowność.

więcej...Wigilia w Kowalewie

Marzenia są nieodłączną częścią naszego życia. Zwłaszcza wtedy, kiedy nic się nie układa, kiedy szara rzeczywistość nas przytłacza, kiedy nie ma obok nas nikogo bliskiego, jeśli potrafimy marzyć, zawsze świeci w naszym sercu jakaś maleńka iskierka nadziei na lepsze jutro. Szczególnie kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia i kiedy wszystkie rodziny powinny być razem, cieszyć się swoją obecnością przy wspólnym, wigilijnym stole, w serduszkach najmłodszych, którzy swoje dzieciństwo spędzają w Domach Dziecka, rodzą się cichutkie marzenia o ciepłym rodzinnym domu, o zabawkach znalezionych pod choinką, o bliskości drugiego człowieka.

więcej..."Ślubne" przybory szkolne

Fundacja "dla dobra dziecka" w swojej działalności na rzecz rodzin wielodzietnych oraz domów dziecka wspierana jest przez szereg wolontariuszy. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu 4 września 2008 r. mogliśmy przekazać najbardziej potrzebującym wyprawki szkolne.

więcej...I Warszawski Bieg Dobrej Woli

Codziennie zrób coś dobrego dla innych – to idea I Warszawskiego Biegu Dobrej Woli, jaki odbył się w niedzielę (21 września 2008 roku) w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli.

więcej...Kolonie 2008

W bieżącym roku zorganizowane były w Męcinie, malowniczo położonej miejscowości w powiecie Limanowskim w Beskidzie Wyspowym, na trasie pomiędzy Limanową a Nowym Sączem, w dolinie potoku Smolnik, kolonie dla dzieci z mazowieckich Domów Dziecka. Z wypoczynku skorzystało 45 dzieci z Józefowa-Michalina, Kowalewa, Słonecznego Domu z Radomia oraz 15 dzieci nauczycielskich z Węgrowa.

więcej...1% podatku za 2007 rok na działalność statutową organizacji

Dzięki wsparciu jakie otrzymujemy od Państwa w roku 2008 (w szóstym roku naszej działalności) możemy realizować program Fundacji „dla dobra dziecka”.

więcej...Pomoc dla domów dziecka

Realizując swoje statutowe obowiązki Fundacja wspiera działalność domów dziecka. Obecnie na stałe współpracujemy z Ośrodkiem Wsparcia Dziecka i Rodziny w Józefowie-Michalinie, Placówką Wielofunkcyjną „Słoneczny Dom” w Radomiu, Domem Dziecka w Solcu n/Wisłą i Kowalewie. W w/w placówkach pracują ludzie całym sercem oddani dzieciom, którzy starają się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i wyrównać ich szanse na pełny rozwój.

więcej...Nie dajmy się bezradności

 

Program skierowany do wielodzietnych rodzin oraz rodziców samotnie wychowujących dzieci, zagrożonych wykluczeniem społecznym i bezdomnością.

W siedzibie Fundacji działa punkt konsultacyjny, czynny 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 - 18.00. 

Porady udzielane są bezpłatnie, niezależnie, bezstronnie i poufnie.

więcej...

 31 grudnia 2005 r. został zakończony program   Nie dajmy się bezradności

więcej...

Przyjazne Mieszkanie – to projekt skierowany do wielodzietnych i rozbitych ubogich rodzin oraz do Domów Dziecka, którym pomagamy wyposażyć mieszkanie w niezbędne artykuły gospodarstwa domowego: meble, elementy dekoracyjne, sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do współpracy osoby prywatne, instytucje, producentów oraz osoby i firmy mogące zapewnić transport. Projekt Przyjazne mieszkanie stał się podkomponentem akcji Centrum Projektów Obywatelskich .

  Syberyjskie wakacje Tradycyjnie, jak co roku, Fundacja zadbała o atrakcyjny wypoczynek swoich podopiecznych z Domów Dziecka. W br. wakacje nad Bajkałem (Rosja) spędziły dzieci z DD w Józefowie –Michalinie koło Warszawy, które w ubiegłym roku szkolnym uzyskały średnią ocen powyżej 4,5. Pobyt został zorganizowany przy współpracy z Fundacją im. Jurija Tiena z Irkucka na Syberii. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Firmy ABG i RUCH-u S.A.

Zdjęcia     więcej...Akcja „PAMIĘĆ” W ramach współpracy z Fundacją im. Jurija Tiena, przy wsparciu Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Irkucku, rozpoczynamy akcję, której celem jest odnajdywanie i katalogowanie miejsc pamięci oraz upowszechnianie historii związanej z pobytem Polaków na Syberii. Szkoły ponadpodstawowe, zainteresowane udziałem w akcji „Pamięć”, prosimy o kontakt.

Literatura polska w Irkucku Fundacja wraz z Konsulatem RP w Irkucku organizują dział polski w bibliotece publicznej w Irkucku na Syberii. Wydawnictwa, księgarnie, instytucje i osoby prywatne chcące przekazać książki (nowe ew. w bardzo dobrym stanie) z zakresu literatury polskiej, prosimy o pilny kontakt.

Mapy Nowej Europy dla szkół W ramach wspierania placówek oświatowych i wyposażania ich w materiały dydaktyczne rozpoczęliśmy akcję „Mapa Nowej Europy w każdej szkole”. Do końca września b.r. dostarczymy bezpłatnie do 12 000 szkół ponadpodstawowych mapę wraz z płytą CD, poszerzającą zakres wiedzy o rozszerzonej Unii Europejskiej.

Pomoc potrzebującym uczniom – PILNE !!!!

więcej...


PRETekst

Licznik odwiedzin
Licznik
 
  
Accurate Związek Nauczycielstwa Polskiego Geneza
warszawa.naszemiasto.pl IKEA