Organizacja pożytku publicznego  
 
program do pit - darmowy

Marzeń spełnianie


Codziennie zrób coś dobrego dla innych – to idea I Warszawskiego Biegu Dobrej Woli, jaki odbył się w niedzielę (21 września 2008 roku) w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli.

- Ten bieg, to początek szerokiej akcji społecznej ukazującej, że warto pomagać innym, bo żaden człowiek nie jest samotną wyspą, a my możemy wyciągnąć do każdego pomocną dłoń – mówi Hanna Matulka, prezes Fundacji "Dla Dobra Dziecka", organizatora Biegu. Woluntariuszami pomagającymi przy organizacji imprezy byli oczywiście nauczyciele z wolskiego ZNP.

Patronat nad nią objął Burmistrz dzielnicy Wola, biegały zaś dzieciaki i młodzież w wieku 7-16 lat, także ze szkół integracyjnych. Zwycięzcom medale i nagrody wręczał pan Kazimierz Czarnecki, nasz brązowy medalista z Montrealu.

- Mnie sport nauczył dążenia do wybranego celu, a ponieważ różne drogi prowadzą na igrzyska olimpijskie, niech wiele z nich zaczyna się tutaj, na warszawskiej Woli, niech się spełnią wasze sportowe marzenia o olimpijskich medalach – powiedział dzieciakom pan Kazimierz.

Warto dodać, że każdy uczestnik dostał upominki ufundowane przez Fundację i sponsorów, a wszystkie pozyskane środki oraz fundusze wyasygnowane przez Fundację zostały przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla uczniowskiego klubu sportowego na Woli. Tak się spełniły niektóre marzenia...

Bezpośrednio po biegach rozpoczął się 3 Wolski Korowód, w którym organizacje pozarządowe przedstawiły swoje oferty pomocy wolskim dzieciom i rodzinom. Było barwnie i wesoło, mimo, że od czasu do czasu trochę deszczowo.


PRETekst

Licznik odwiedzin
Licznik
 
  
Accurate Związek Nauczycielstwa Polskiego Geneza
warszawa.naszemiasto.pl IKEA