Organizacja pożytku publicznego  
 
program do pit - darmowy

DZIECI - DZIECIOM

II Warszawski Bieg Dobrej Woli


Niedziela przywitała nas z pozoru ładną pogodą. Zapisy do biegu odbywały się jeszcze przy przebłyskach słońca.Niestety tuż przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji zaczął padać niewielki deszcz, który jednak zamienił się w rzęsistą ulewę.To nie zniechęciło naszych uczestników i chociaż znacznie zmniejszyło liczebność biegaczy, to jednak cel imprezy został osiągnięty. Dzięki udziałowi dzieci w biegu "dobrej woli" Fundacja pozyskała od sponsora - firmy KALEB aktywny wózek inwalidzki, który we współpracy z wolskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zdecydowaliśmy się przekazać gimnazjaliście Dawidowi, którego dotychczasowy sprzęt uległ już prawie całkowitemu zużyciu i bardzo utrudniał młodemu człowiekowi codzienną egzystencję. Konstruktor wózka, pan Jarosław Roszczyk wraz z Prezesem Fundacji panią Hanną Matulka i Wiceburmistrzem Dzielnicy Wola panem Pawłem Pawlakiem, przekazali jeżdżące cacko chłopcu, a Burmistrz wraz z rzecznikiem firmy KALEB panem Sławomirem Pawlakiem dokonali symbolicznego przeniesienia Dawida do "lepszego życia".Ponadto ze środków zebranych od uczestników biegu oraz z dotacji Fundacji zostało zakupionych 50 szt. koszulek polo z nazwą Uczniowskiego Młodzieżowego Akrobatycznego Klubu Sportowego, któremu na ręce pani trenerki Jolanty Górskiej wręczono ten wspaniały dar od dzieci.I tak po raz kolejny "dzieci dzieciom" okazały serce, aby w przyszłości nie trzeba było wracać do tragicznego cytatu z naszej literatury, że "...człowiek człowiekowi zgotował ten los..."

Za wielkie serce i wspaniałą i pełną poświęceń rywalizację wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk Burmistrza Woli pana Pawła Pawlaka statuetki symbolizujące zawodnika w biegu, złote, srebrne i brązowe medale z rąk Wiceprezesa Fundacji "dla dobra dziecka", Prezesa Zarządu Okręgu Mazowieckiego ZNP pana Jerzego Wiśniewskiego oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Fundację, Urząd Dzielnicy Wola i Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży , które wręczył dzieciom Wiceburmistrz Woli pan Mieczysław Zmysłowski. W śród licznych nagród był rower, polary, koszulki z olimpiady w Pekinie, zegarek Casio z bransoletką, maskotki oraz albumy 1000 Olimpijczyków z dedykacją od naszego znakomitego olimpijczyka pana Mariana Woronina.
Zarząd i Rada Fundacji "dla dobra dziecka" bardzo serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom biegu "dobrej woli" za ich serce i za to, że chcą nieść pomoc swoim rówieśnikom.

Składamy także serdecznie podziękowania współorganizatorom tj. Stowarzyszeniu Sport Dzieci i Młodzieży , Wydziałowi Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dla Dzielnicy Wola oraz członkom wolskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, którzy w strugach deszczu pomagali sprawnie przeprowadzić poszczególne konkurencje, a pani Elżbieta Chojnacka z poświęceniem robiła dokumentacje zdjęciową naszej imprezy.

Do zobaczenia w przyszłym roku!


PRETekst

Licznik odwiedzin
Licznik
 
  
Accurate Związek Nauczycielstwa Polskiego Geneza
warszawa.naszemiasto.pl IKEA